2022 Makyaj Trendleri

0 7

2022 makyaj trendleri neler, nasıl yapılır? gibi sorularını merak ediyorsanız bu yazımızı sizler için paylaşıyoruz. 2021 geride bıraktığımız bu günde hem geçtiğimiz yılın hem de önümüzdeki yılın makyaj trendleri belli oldu…

2021- 2022 Makyaj Trendleri

Aydınlık ve Işıltılı Ten Makyajı

Bu sezonun 2022 makyaj trendleri arasında en büyük değişimlerden birisi ten makyajı. Önceki sezonlara göz gezdirdiğimiz zaman genel olarak  yüksek ve mat fondötenler çok tercih edilmekteydi. Lakin 2021 yılında bu işler değişti. Günümüzde ve 2022’de  hafif ve doğal ten makyajları  daha popüler. Önceki makyaj trendi ciltte ağırlığa neden olmaktaydı.

2022 Makyaj Trendleri
2022 Makyaj Trendleri

Renkli Göz Makyajları

Yoğun göz makyajları ve takma kirpikler eskisi kadar popüler değil. Sezonun ve gelecek sezonun en iddialı ve popüler makyajlarından birisi renkli göz makyajı. Bu makyaj sayesinde renkli göz makyajları  ten makyajının daha güzel ve iddialı gözükmesine yardımcı oluyor. Bu sebepten ötürü  canlı ve pastel  tonlardaki renkleri tercih ederek, makyajınızı daha üst bir noktaya taşıyabilirsiniz.

Upuzun Kirpikler

Takma kirpiklerin bu sene çok tercih edilmediğini yukarı da ifade etmiştik. Lakin takma kirpik gibi duran uzun ve hacimli kirpikler oldukça popüler bir konumda. Bunun için tek gereken iyi bir maskaraya sahip olmanız.

Dudaklar

Geçtiğimiz yıl parlak ve dolgun etki veren lip glosslar oldukça trend bir konumdaydı. Bu sene de öyle olacağını söyleyebiliriz. Önceden daha mat olan dudaklar artık daha parlak diyebiliriz. Bu sezon nude ve pembe tonlardaki lip glossları tercih edebilirsiniz.

→ Ayrıca İnce Eyeliner hakkında paylaşmış olduğumuz yazıya da göz atabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.