Çalışma Masası Düzeni Nasıl Yapılır?

0 7

Gelişen teknoloji ile birlikte ve pandemi süreci sonrasın home office yani evden çalışma sistemi gün geçtikçe artmakta. Bu sebepten ötürü günümüzde çalışma masaları her evde yer almakta. Bugün bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için  çalışma masası düzeni nasıl yapılır? sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

Çalışma Masası Düzeni Nasıl Olmalı, Nasıl Yapılır?

Çalışma masası düzeni yaparken ilk yapmamız gereken adım odaklanmanızı ve dikkatinizi değiştirecek olan tüm eşyaları kaldırmak. Gereksiz eşyaları tamamen kaldırmalısınız gerekli olanları ise çekmecelere dizebilirsiniz. Bu sayede hem dağınıklıktan kurtulmuş olursunuz ve dikkatinizi dağıtacak olan unsurları en aza indirirsiniz. Kalabalığı ve düzensizliğin önüne geçmek için çekmece içi düzenleyiciler oldukça faydalı. Bu düzenleyici sayesinde zaman kaybetmeden gerekli eşyalarınızı bulabilirsiniz.

Çalışırken bir çoğumuzun kullandığı ve hayatımızı kolaylaştıran bilgisayar, laptop ve tablet  gibi cihazları masanızda rahat olmanıza olanak sağlayacak bir yerde konumlandırmalısınız. Masaüstü bilgisayara sahipseniz ve geniş bir ekranınız bulunuyorsa monitör yükseltici standları  tercih edebilirsiniz. Çekmeceli modeller ise alan konusunda daha iyi diyebiliriz.

Çalışma Masası Düzeni Nasıl Yapılır?
Çalışma Masası Düzeni

Çalışmak için gerekli motivasyonu sağlamakta zorluk çekiyorsanız çalışma masası üzerine ekleyeceğiniz ufak bir kaç detay size oldukça yardımcı olacaktır. Duvarınıza sizi motive edecek olan yazıları asabilirsiniz. Veya masanızın üzerine herhangi bir yerine sevdiğiniz kişilerin fotoğraflarını koyabilir. Bu size ekstra bir motive sağlayacaktır. Bunun yanı sıra çalışma masanızın etrafına mantarlı pano asabilir ve bu panoya gerekli sözler, resimler ve notlar bırakabilirsiniz.

Çalışma masası düzeni yaparken renklere oldukça önem vermelisiniz. Çalışma masasının önünde olduğu duvarı farklı canlı bir renge boyumalısınız. Bu sayede enerjik bir hava katarsınız ortama ve bu da sizi olumlu bir şekilde etkiler. Renk seçiminin ardından en önemli husus ise aydınlatma. Güneş ışığı her zaman en ideal aydınlatma şekli bu yüzden çalışma masanızı evin güneş ışığı alan bir kısmına koymanızda fayda var. Eğer ki odanız karanlık ve güneş almıyorsa çok parlak olmayan biraz loş ışıkları odanızda kullanmalısınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.