Eviniz İçin Sehpa Fikirleri

0 7

Salon dekorasyonunda sehpalar önemli bir yere sahiptir. Bu yazımızda eviniz için sehpa fikirleri vereceğiz. Çok uzatmadan yazımıza geçelim.

Sehpa Fikirleri – İşlevsel Orta Sehpalar

Salon takımlarının en önemli parçalarından birisi de orta sehpalar. Orta sehpalar günümüzde daha fonksiyonel olarak düşünülüyor ve ona göre tasarlanıyor. Bu sayede hem görüntü olarak salon ile bütünleşiyor ve kullanışlılık açısından daha verimli oluyor. Ev dekorasyonunda karşımıza sık sık çıkmaya başlayan orta sehpalar açılıp uzayabiliyor, iç içe geçen parçalardan oluşması nedeniyle zigon sehpalara gerek kalmıyor. Hatta bazılarında tekerlek yer almakta. Bu tekerlek sayesinde sehpayı istediğiniz yere sürükleme şansınız oluyor.

Sehpa Fikirleri
Sehpa Fikirleri

Günümüzde mermer tercih edilen orta sehpalar da oldukça popüler durumda. Lakin salonda biraz ışıltı olsun diyenler için  aynalı, camlı orta sehpa modelleri bulunmaktadır. Lakin ben ahşaptan vazgeçmem diyorsanız ceviz, meşe gibi malzemelerden yapılan sehpaları da tercih edebilirsiniz. Mermer orta sehpalar görüntü olarak her ne kadar güzel olsa da bakımı bir o kadar zordur. Birde mermerden olması nedeniyle oldukça ağırdır. Bir yerden bir yere taşımak istediğiniz zaman problem yaratabiliyor.

Aynalı camlı sehpalar görünüm olarak çok şıktır. Üstüne koyulacak uygun aksesuarlar ile bambaşka bir hava katar oturma odasına. Genel olarak günümüzde klasik ahşap sehpalar tercih edilir. Hem şık bir görünüme sahiptir hem kaldırması kolaydır hem de bakımı kolaydır.

Oval Modellerde Oldukça Popüler

Klasik dikdörtgen ve kare sehpaların dışında günümüzde oval modellere de büyük bir ilgi mevcuttur. Oval sehpa tercihi yapacağınız zaman takımların da buna uyumlu olup, olmadığına bakmak önem arz etmektedir. Mesela örnek vermemiz gerekirse,  klasik bir salon takımına oval ve yuvarlak sehpalar hiç uyumlu olmaz. Umarız sizler için hazırlamış olduğumuz sehpa fikirleri faydalı olmuştur.

Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır? başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.