Fransız Balkon Nedir? Özellikleri Nelerdir?

0 6

Bu yazımızda günümüzde oldukça popüler olan ve sık sık görmeye başladığımız fransız balkon hakkında oldukça merak edilen, Fransız balkon nedir, Fransız balkon özellikleri, Fransız balkon tehlikeli midir? gibi sorulara cevap vereceğiz.

Fransız Balkon Nedir?

Fransız balkon dediğimiz balkon modelleri,  yer döşemesine kadar inen ve aynı bir kapı gibi açılan ve de ön tarafında şekilli korkuluk olan balkon türüdür. Günümüzde fransız balkon çeşidi görünüşü ve şıklığı nedeniyle çok tercih ediliyor.

Bu balkon çeşidinde diğer balkonlar da olduğu gibi bir kullanım alanı bulunmamaktadır. Oldukça dar neredeyse bir adımlık bir kullanım alanı olduğunu söyleyebiliriz. Lakin oldukça şık bir görünüme sahiptir. Bu balkon tipleri özellikle Fransa’da tercih edildiği için böyle bir isim almış. Şimdi çok uzatmadan oldukça şık görünüme sahip olan Fransız balkon özellikleri nelermiş görelim.

Fransız Balkon Özellikleri Nelerdir?

  • Balkonlar, bildiğiniz üzere her evin dışarıya açılan kapılarından birisidir. Balkonlar her evde istenen alanların başında gelir. Fransız balkonlar kullanım alanı olmamasına rağmen oldukça şık ve güzel bir görüntü sağlar.
  • Fransız balkonlar zeminden başlayarak tavana kadar uzanmaktadır.
  • Fransız balkonlar da diğerlerinde olduğu gibi bir kullanım alanı ve çıkıntı bulunmamaktadır. Bu sebepten bina görünüme olumlu katkı sağlamaktadır.
  • Bu balkonların en önemli özelliği camların yere kadar uzanıyor olması.

Tehlikeli Midir?

Bu balkon çeşidini yaptırırken inşaat ve deprem yönetmeliğinin belirlemiş olduğu kurallara uyduğunuz takdirde herhangi bir tehlikesi bulunmamaktadır. Lakin kafanıza göre bir işlem yaptırırsanız çeşitli tehlikeler doğurabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.