İlkbaharda Nasıl Giyinilir? Hangi Kombinler Moda?

0 7

İlkbaharda bildiğiniz üzere gündüzleri sıcak oluyor, akşamları ise tam tersi. İlkbaharın bu değişik hava şartına uyum sağlamak için kombin oldukça önem arz etmektedir. Ne giyeceğimizi şaşırdığımız o günlere az bir zaman kaldığını söyleyebiliriz. Peki, ilkbaharda nasıl giyinilir, hangi kombinler moda?

İlkbaharda Nasıl Giyinilir, Nelere Dikkat Edilmeli?

Elbise ve Bot İkilisi

İlkbahar ve sonbahara en çok yakışan kombinleriden birisi olan elbise ve bot ile hem üşümez hem de oldukça şık bir görünüme sahip olursunuz. Bot sayesinde elbise altına çorap giymemenin keyfinin farkına varabilirsiniz. Üstünüze ise  jean ceket ya da trençkot gibi ince bir üst almanızda fayda var. Her ihtimale karşı. Çünkü ilerleyen saatlerde hava durumu zorlayıcı olmaya başlayabilir.

İlkbaharda Nasıl Giyinilir? Hangi Kombinler Moda?

Kalın İnce Uyumu

İlkbaharda nasıl giyinilir sorusunun bir diğer cevabı ise kalın – ince uyumu diyebiliriz. Havalar ısınmaya başladığı gibi hemen kalın giysilerinizi ortadan kaldırmamakta fayda var. Kısa pantolonlar, etekleriniz ve kalın kazaklarınız ile birbirinden farklı çok güzel kombinler yapabilirsiniz.

Dış Giyimin Yıldızları 

Kışın koyun renkleri ve kalın elbiseleri tercih ederiz. İlkbaharda ise bunları terk etmeye başlarız. İlkbaharda trençkot, jean ceket, yağmurluk, rüzgarlık ve deri ceket  gibi klasik şeyleri giymek yerine özel tasarımları kullanabilirsiniz. Mesela ufak bir örnek verecek olursak, ceket yerine  puantiyeli kırmızı bir yağmurluk giymek stilinize bambaşka bir hava katar.

Blazer Ceketler

İlkbaharda nasıl giyinilir sorusunun bir cevabı ise blazer ceketler. Blazer ceketleri kombinlerinizi kurtarmak ve tamamlamak için kullanabilirsiniz.  Smart casual bir tarz yakalamak istiyorsanız, cigarette pantolonun üstüne basit bir beyaz tişört giyebilir ve üstüne bu ceketi çekerek farklı bir havaya sahip olabilirsiniz.

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.