İnce Eyeliner Nasıl Çekilir?

0 8

Makyajın en vazgeçilmezlerinden birisi bilindiği üzere eyeliner’dir. Tabi eyeliner çekmek biraz el yeteneği isteyen bir şeydir. Lakin basit adımları uygulayarak siz de o el alışkanlığına sahip olabilir ve sizi ön plana çıkaracak, güzelliğinize güzellik katacak bir ince eyeliner çekebilirsiniz. Peki, ince eyeliner nasıl çekilir? ince eyeliner kimlere yakışır?

İnce Eyeliner Kimlere Yakışır?

İnce eyeliner her göz şekline uygun olmayabilir. Bu yüzden gözünüze yakışan eyeliner çeşidini uygulamanız oldukça önem arz etmektedir. Gözleriniz düşük bir yapıya sahip ise yukarıya doğru bir kuyruk yapabilirsiniz. Eğer ki ufak göz kapaklarına sahibim diyorsanız ise  eyeliner’ınızı incecik bir çizgi halinde yapabilirsiniz. İnce eyeliner genelde küçük göz kapaklarına sahip kişilere yakışmaktadır.

İnce Eyeliner Nasıl Çekilir?

  • İlk yapmamız gereken adım oldukça basit. Eyeliner’ın biteceği yeri aynadan yardım alarak belirleyin. İnce eyeliner’de kuyruk olmazsa olmazlarımız arasında yer alır ve bu yüzden kuyruğun yerini de işaretleyiniz.
  • Gözünüzün iç kısmından başlayarak dışarı doğru gelmeyin. Bu oldukça sık yapılan bir hatadır. İnce eyeliner çekerken işaretlemiş olduğunuz kuyruk yerinden başlayın.
  • Kuyruk yerinden başlarken bir hamlede ince bir çizgi çekiniz. Bu önemli bir husus.
  • Çizgi çekerken yavaş hareket etmeye çalışırsanız bu elinizin titremesine, dikkatinizin dağılmasına neden olabilir. İnce ve keskin bir çizgi oluşturmanızın önüne geçebilir.

Bu adımları gerçekleştirerek ince bir eyeliner çekebilirsiniz. Umarız yazımız sizler için faydalı olmuştur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.