Karanlık Odaları Aydınlatma Önerileri

0 7

Günümüzde bazı daireler vardır. Bu dairelerin penceresi yoktur veya kör nokta da yer almaktadır. Bu sebepten ötürü bu tarz dairelerde  aydınlatma problemi yaşanmaktadır. Siz değerli okuyucularımız için karanlık odalar nasıl aydınlatılır? sorusuna cevap vereceğiz. İşte, karanlık odaları aydınlatma çözümleri!

Karanlık Odaları Aydınlatma Önerileri

Yeterince ışık almayan odalar ve evler huzurunuzu bozabilir ve konforunuzu kötü anlamda etkileyebilir. Yaşam alanınızı huzurlu ve konforlu bir alan haline getirmek için aydınlatma büyük bir öneme sahiptir. Karanlık bir odada uyuduğunuz zaman, sabahları odanız güneş ışığı almıyorsa uyanmakta zorluk çekebilir ve kendinizi hiç uyumamış gibi hissedebilirsiniz. Lakin bu yazıda vereceğimiz aydınlatma önerileri ile sorunu kökünden çözebileceksiniz.

Karanlık odaların daha ferah ve aydınlık görünmesi için dekorasyon ve aydınlatma oldukça önem arz etmektedir. Tavanda yer alan aydınlatmanın dışında bu tarz odalar da farklı noktalarda aydınlatmanız da büyük bir önem arz etmektedir.

Tavan lambası kullansanız bile odanın bir ucuna koyacağınız gün ışığı özellikli bir ampul tercih ederek odayı daha ferah ve aydınlık hale getirebilirsiniz. Ayaklı bir lambader,  odanızda doğru noktaya konumlandırılmış abajur  da tercihlerden sadece bazılarıdır.

Karanlık Odalar Nasıl Aydınlatılır?
Karanlık Odalar Nasıl Aydınlatılır?

Karanlık odaları aydınlatma sadece bunlar değildir. Tasarıma göre avize ve şık sarkıtlar, gün ışığını birebir taklit eden özel aydınlatmalar, mobilyaları ve ekranları arkalarından aydınlatmak için tasarlanmış şık ışıklandırmalar bu seçeneklerden bazılarıdır. Birbirinden farklı bir çok seçenek bulunmaktadır.

Güneş Görmeyen Evlere Çözüm Önerileri

  • Güneş görmeyen evlerde açık renk perdeler kullanmalısınız.
  • Odanızda canlı renkte halı ve kırlentler kullanın. Bu sayede odanız daha ferah ve aydınlık gözükecektir.
  • Odada ayna kullanın bu sayede odanız daha geniş ve ferah görünecektir.
  • Duvar boyasında açık tonları tercih etmek oldukça önem arz etmektedir. Açık renkli duvarlar güneş görmeyen odalar için çok çok önemlidir.

Eviniz İçin Sehpa Fikirleri başlıklı yazımıza da göz atmanızı öneririz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.