Karbon Peeling Nedir, Ne İşe Yarar?

0 8

Cilt bakımı günümüzde oldukça önem arz etmekte. Durum böyle olunca her gün cilt bakımı konusunda birbirinden farklı uygulamalarla karşılaşıyoruz. Bunlardan birisi de karbon peeling. Peki, karbon peeling nedir? karbon peeling uygulaması ne işe yarar?, karbon peeling kaç seans yapılır? 

Karbon Peeling Nedir, Ne İşe Yarar?

Kısaca özetlemek gerekirse karbon peeling cildi güzelleştirmek ve çeşitli cilt sorunlarını çözmek amacıyla yapılan ağrısız, sağlıklı bir uygulamadır. Özellikle bu peeling çeşidi  yağlı cilt, sivilce ve genişlemiş / tıkanmış gözenekleri olan kişiler tarafından daha çok tercih edilmektedir.

karbon peeling, cilt lekelerini azaltmak, cildi güzel bir görünüme kavuşturmak, pürüzsüz bir cilt için yapılan uygulamadır. Cildi soyarak tedavi etmeyi amaçlayan bu uygulama, sivilce, siyah nokta gibi cilt sorunlarına da oldukça iyi gelmektedir. Ayrıca bu uygulama cilt gözeneklerini açtığı ve temizlediği için cildin daha güzel ve sıkı görünmesine yardımcı olur.

Karbon Peeling Kaç Seans Yapılır? 

Bu soruya aslında kesin bir cevap vermek oldukça zordur. Çünkü seans sayısı kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Seans sayısının biraz da kişinin cildine, yaşına ve benzeri faktörlere bağlı olduğunu söyleyebiliriz. Karbon peeling kaç seans yapılır diye merak ediyorsanız bu işlemi yapan, belgeli güvenilir yerlere danışmalısınız.

Karbon Peeling Zararları Nelerdir?

Bir çok kişi tarafından merak edilen konulardan birisi ise karbon peeling zararları. Karbon peeling işleminde sonradan meydana gelen  hafif kızarıklık ve karıncalanma  hissi dışında herhangi bir yan etki görülmemiştir. Yani kısacası herhangi bir zararının olmadığını söyleyebiliriz. Lakin bu işlemi güvenilir, yetkisi olan ve deneyimli yerlerde yaptırmak sağlığınız açısından büyük önem taşımaktadır. Bu yüzden yaptıracağını yeri çok iyi seçmeniz gerekmektedir.

Vücut Kokusunu Azaltmanın 4 Yolu başlıklı yazımıza da göz atmalısınız!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.