Kaz Ayağı Nedir, Kaz Ayakları Nasıl Geçer?

0 5

Yaş aldıkça artık vücudumuz da yüzümüzde çeşitli değişikler meydana gelmektedir. Bunlardan birisi de kaz ayağı oluşumudur. Bugün ki yazımız kaz ayağı sorunu ile karşılaşan ve kaz ayağı nedir? kaz ayakları nasıl oluşur? sorusunu aratanlar için olacak.

Kaz Ayağı Nedir?

Yaşlanmayla birlikte ortaya çıkmaya başlayan kaz ayağı, özellikle kasların devreye girdiği göz çevresinde dikey olan çizgiler olarak tanımlamamız mümkün. Bu durum gözleri kıstığınızda, güldüğünüzde ve sıradan yüz hareketlerini yaparken ortaya çıkar.

Kaz ayağı kırışıklıkları Nasıl Olur?

Yukarı da en başta dediğimiz üzere yaş almaya başladıkça cildiniz de yavaş yavaş değişimler meydana gelir. Göz çevresi başta olmak üzere yüzün bazı bölgeleri yaşlanmadan daha çabuk ve daha çok etkilenir. Yaygın olarak meydana gelen kaz ayağı çizgileri, göz kenarlarında meydana gelen o küçük çizgiler. Her bir yüz hareketinde meydana gelen kas kasılmaları nedeniyle gün geçtikçe kaz ayakları gelişir ve iyice belirgin hale gelmeye başlar.

Kaz Ayağı Nedir, Kaz Ayakları Nasıl Geçer?
Kaz Ayağı Nedir, Kaz Ayakları Nasıl Geçer?

Kaz Ayağı Nasıl Geçer?

Kaz ayağı nasıl geçer? sorusunun en net cevabı dolgudur diyebiliriz. Yumuşak doku dolgu maddeleri  nitelendirmiş olduğumuz dermal dolgu maddeleri, kaz ayağı tedavisinde kullanılmaktadır. Bu dolgu maddesi küçük bir iğne yardımı ile kaz ayaklarına verilmeye başlanır. Bu işlemi yapmadan önce uzman bir doktora başvurmanız fayda var. Size gerekli yönlendirmeleri yapacaktır. Dolgunun yanı sıra kaz ayakları için şunları yapmanızda fayda var;

  • Güneşe çok maruz kalmayın. Güneş kremi kullanmaya özen gösterin. Güneş gözlüğü kullanmaya çalışın.
  • Sağlıklı ve dengeli beslenmeye çalışın.
  • Egzersiz yapın. Günlük egzersiz yaparak kan dolaşımını artırabilir ve kaz ayaklarının çıkma süresini uzatabilirsiniz.
  • Solaryuma girmeyin.
  • Kolajen ve C vitamini gibi antioksidanlar içeren nemlendiriciler kullanın ve göz kremleri kullanın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.