Kerevizin Cilde Faydaları Nelerdir?

0 5

Bir çok kişinin kokusunu sevmediği fakat pişirildiği zaman tadı oldukça lezzetli olan kereviz, insan sağlığı için de oldukça önemli bir yere sahip. Bugün ki yazımızda kerevizin cilde faydaları hakkında bilgi vereceğiz.

Kerevizin Faydaları

Kereviz, maydanozgiller ailesine ait bir çok şeye faydalı olan oldukça önemli bir sebzedir. Kendine has tadı olan kereviz genelde ülkemizde kış aylarında satılmaktadır. Kereviz bünyesinde oldukça fazla mineral ve vitamin bulundurmaktadır.

Karaciğer sorununuz var ise kerevizi mutlaka tüketmelisiniz. Çünkü kereviz tam bir karaciğer dostudur. Doktorların kolesterol hastaları için önermiş olduğu kereviz aynı zamanda tansiyona da oldukça iyi gelmektedir.

Bunların yanı sıra kereviz cilt için de oldukça önemli bir sebze. İçerisinde yer alan vitaminler sayesinde cildinizi güzelleştirir ve  yenilenmesine yardımcı olur. Ayrıca son olarak kereviz Antioksidan özelliği sayesinde  vücudu temizler ve iltihaplanmaların giderilmesine yardımcı olur.

Kerevizin Cilde Faydaları

Kerevizin Cilde Faydaları

ANTİ-AGE ETKİSİ SAĞLIYOR

Kereviz içerisinde antioksidan olarak vitamin A, E ve C vitaminlerini bulunduran bir sebzedir. İçerisinde yer alan bu A vitamini sayesinde yaşlanma belirtilerinin önüne geçerken, E vitamini sayesinde de cildin nem dengesinin korunmasına yardımcı olur.

CİLDİN ELASTİK ÖZELLİĞİNİ ARTTIRIR

Kerevizin içerisinde yer alan  Omega-6 yağ  asidi cildin parlak ve esnek bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Bunun haricinde kalsiyum, selenyum, fosfor, potasyum ve magnezyum gibi oldukça önem arz eden mineraller ile cilt sağlığınızı korur.

YAĞLI CİLTLERE ETKİLİ

Kerevizin cilde faydaları arasında yağlı ciltlerin PH değerini düzenlemesi de yer alır. Eğer ki sizde cildinizin çok yağlı olduğundan şikayetçi iseniz günlük olarak kereviz suyu içmelisiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.