Mobilya Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

0 6

Bir eve gerçekten güzel gösteren ve ev yapan mobilyalardır. Mobilyalar çok özenle seçmemiz gereken eşyalardır. Çünkü bir alırız ve neredeyse ömür boyu kullanırız diyebiliriz. Bu yazımızda mobilya alınırken dikkat edilmesi gerekenlere değineceğiz.

Mobilya Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

TARZINIZI BELİRLEYİN

Mobilyalar, koltuk takımları, yemek odası takımları, TV üniteleri, konsol, büfe, sehpa ve diğer ürünler, ayrıca yatak odası takımları, gardıroplar ve karyolalar  genel olarak belli bir tarza ve dekorasyona göre tercih edilmektedir. Bu sebepten ötürü mobilya seçimi yaparken kesinlikle bir tarz belirleyin ve evinizin stilini ona göre oluşturmaya başlayın.

MOBİLYALARIN KULLANILACAĞI ALANI GÖZDEN GEÇİRMELİSİNİZ

Mobilyalarınız yerleştirileceği alan ile mobilyanın birbirine orantılı olması oldukça önem arz eden durumlardan bir tanesidir. Bazen takım olarak aldığınız ürünlerin hepsini bir arada kullanmanız mümkün olmayabiliyor. Böyle bir durumda benzer tarzda parçaları tek tek alarak kendi takımınızı oluşturabilirsiniz. Oturma odası günümüzde çok kullanıldığı için mobilyaların hem fonksiyonel hem de göze hitap etmesi önemlidir. Öncelikle odanızı ölçün ve her şeyi hesaplayın ve ona göre bir mobilya seçiminde bulunun.

Mobilya Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Mobilya Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

MALZEMELERİ TANIYIN

Mobilya satın aldığınız zaman hem görüntüye hem de kullanıma etki eden en önemli noktalardan birisi de malzeme. Bu konuda iki malzeme ön planda durmakta. Bunlardan birincisi ahşap malzemeler, diğeri döşeme kumaşları. Satın aldığınız malzemenin hangi maddeden yapıldığını bilmeniz oldukça önemli. Buna göre dekoratif bir uyum sağlamanız gerekiyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.