Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

0 7

Günümüzde ev dekorasyonu denince en çok aratılan soruların başında ”Oturma odası dekorasyonu nasıl yapılır?” sorusu gelir. Çünkü bir çoğumuz eve  geldiğimiz zaman genelde oturma odasında zaman geçiririz. Durum böyle olunca oturma odasının dekorasyonu büyük bir öneme sahip oluyor. Şimdi bu yazımızda bir çok kişinin araştırmış olduğu o  soruya cevap vereceğiz.

Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?
Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır, Nelere Dikkat Edilmeli?

Oturma Odanız İçin Bir Tarz Bulun Ve Uygulayın!

Oturma odanızı yenilemek istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey, nasıl bir oda istediğinize karar vermek. . İskandinav, eklektik, modern, sahil, çağdaş, minimal veya bohem. Bu tarzların birbirinden farklı yönleri bulunmakta. Bu tarzlardan evinize ve kişiliğinize uygun olanı seçin ve uygulayın.

Oturma Odanızda Bir Odak Noktası Olsun!

Odanızın güneş alan bir noktasını belirleyin ve buna göre bir odak noktası olsun. Oturma odanıza ilk giren kişi ilk nereye doğru yönelmeli bunu planlayın. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra o odak noktasına koltuk takımlarınızı yerleştirin ve diğer eşyaları ona göre konumlandırın.

Renk Seçimini Önceden Planlayın

Oturma odası dekorasyonu yaparken en önemli noktalardan birisi ise renk seçimidir. Duvar renkleri salonunuzda oldukça önem arz etmektedir. Oturma odanızı boyatırken genel olarak hayatınıza canlılık katacak renkler tercih etmelisiniz. Bu sayede odanız daha ferah olacaktır ve gün boyu oturma odasında otururken enerjiniz yükselecektir.

Oturma Grubunu İyi Seçmelisiniz!

 

Oturma odasının en önemli noktası oturma gruplarıdır. Oturma grubu seçerken konforu bulduğunuz odanın diğer eşyaları ile uyumlu olan bir seçimde bulunmalısınız.

Küçük Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır? başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.