Süt Banyosu Faydaları Nelerdir?

0 13

Süt banyosu cilde bakım yapmak için geçmişten günümüze kadar gelen banyo çeşitlerinden birisi. Sende cildine önem göstermek ve bakım yapmak istiyorsan süt ile banyo yapabilirsin. Peki, süt banyosu faydaları nelerdir, süt banyosu nasıl yapılır?

Süt Banyosu Nasıl Yapılır?

Süt banyosuna başlamadan önce kesinlikle alerjinizin olup olmadığını kontrol etmenizde fayda var. Eğer ki süt içiyorsanız ve derinizde bir kaşıntı meydana geliyorsa süt banyosu yapmamalısınız. Süt banyosu yapmak için ilk yapmanız gereken küveti ılık suyla doldurmak. Doldurduktan sonra iki bardak süt döküyoruz suya ve karıştırıyoruz. Bunu yaptıktan sonra güzelce süt banyonuzu yapabilir ve o zamanın keyfine varabilirsiniz.

Süt Banyosunun Faydaları Nelerdir?

CİLDİ YUMUŞATIR

Sütün içerisinde yer alan yağ ve protein nedeniyle cildinizi yumuşatır ve esnek duruma getirir. Ayrıca cildinizde yer alan ölü hücreleri giderir. Ayrıca sütün içerisinde yer alan laktik asit cildi temizler ve toksinleri cildinizden uzaklaştırır.

STRESE İYİ GELİR

Süt banyosunun faydaları arasında stresi gidermekte yer alır. Süt banyosu yaptığınız zaman hem cildinize bakım yapmış olursunuz hem de stresinizi giderirsiniz. Uçucu yağlar eklemeniz sizin iyice gevşemenize yardımcı olacaktır. Bu sayede banyodan daha fazla faydalanabilir ve keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

CİLDİ GÜZELLEŞTİRİR

Süt banyosu  hemen cildi yumuşatır. Yumuşatmasının yanı sıra cilde bir güzellik katar. Yukarı da bahsettiğimiz üzere sütte yer alan laktik asit sayesinde ölü hücreleri cildinizden uzaklaştırır. Hücre yenilenmesine yardımcı olabilir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.