Vücut Kokusunu Azaltmanın 4 Yolu

0 12

Bazen gün içerisinde aniden ortaya çıkan  vücut kokusu bir çok kişinin korkulu rüyalarından birisi. Bu sorunun evrensel olduğunu söyleyebiliriz. Vücut kokusu aniden ortaya çıkıyor gibi görünse de alacağınız ufak önlemlerle bunun önüne geçebilirsiniz.  Şimdi vücut kokusunu azaltma yollarına geçelim.

Vücut Kokusunu Azaltmanın 4 Yolu

Vücut Kokusunu Azaltmanın Yolları

 

Vücut Kokusunu Azaltmanın İlk Yolu Düzenli Duş Almak!

Vücut kokusunun , teriniz ile cildinizdeki bakteriler arasında yaşanan reaksiyon sonucu yaşandığını belirtelim. Düzenli duş almak vücutta ve ciltteki bakterileri, teri temizler. Bu sayede vücut kokusunda da azalma meydana gelir. Lakin bu yöntemin kesin bir çözüm olmadığını belirtelim.

Deodorant Kullanın

Bir çoğumuzun hayatı birbirinden farklı lakin hepimizin ortak bir yönü var. Hepimiz sabah kalktığımız zaman güne başlayacağımız zaman deodorant kullanırız. Deodorantlar iki ayrılmaktadır. antiperspirant ve non-antiperspirant olarak ikiye ayrılan deodorantların temel amacı vücudu ter kokularına  karşı korumaktadır. Non-antiperspirant derdorantlar terlemenin önüne geçmez sadece kokuyu maskelemeye yarar. Antiperspirant deodorantlar ise terlemenin önüne geçer ve vücut kokusunun oluşmasının önüne geçer.

Nefes Alan Geniş Giysileri Tercih Edin

Vücut kokusunu azaltmanın yollarından birisi ise geniş ve nefes alabilen giysileri tercih etmek. Vücut kokusunun önüne geçmek ve azaltmak istiyorsanız tercihinizi pamuklu kumaşlardan yana kullanın. Kumaş ne kadar gevşek olursa  o kadar hava alır ve vücudunuz terleme yapmaz ve kokudan kaçınırsınız.

Ayaklarınızı Kuru Tutun

Vücut kokusu söz konusu olduğu zaman en korkulan yerlerin başından ayaklarımız gelir. Terle birleşen bakteri ayaklarda meydana gelen kokunun en büyük nedenlerinden birisi. Ayak kokusunu gidermek için çoraplarınızı sık sık değiştirin, kuru tutun ve aşırı nemi önlemek için ayakkabılarınıza bebek pudrası dökünüz.

Ayrıca El Ayak Bakımının Önemi başlıklı yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.